Rušné Radniční náměstí v Kodani (City Hall Square)

The City Hall Square nebo také přímo v dánštině: Rådhuspladsen je jedno z nejdůležitějších a také nejrušnějších náměstí Kodaně. Nachází se v jižní části středu města. Vévodí mu samozřejmě mohutná městská radnice s červenou fasádou a s hodinovou věží v levé části. Kolem se samozřejmě nachází spousta vysokých obchodních domů až na severovýchodní část (přímo naproti radnici), kde je autobusový terminál, který tvoří moderní nízká skleněná budova. Hned za ní se pak nachází i stání pro autobusy. Stejně jako Václavák je i Radniční náměstí v Kodani protínáno rušnou, tady dokonce osmiproudou silnicí. To trošku znepříjemňuje posezení, které je tu jinak velmi krásné.

V bezprostřední blízkosti se nachází spousta zajímavostí. Doslova za rohem se nachází i světoznámý zábavní park Tivoli. Z další strany je to pak mohutné městské divadlo (Copenhagen Theatre) a úplně na druhou stranu zase Gammeltorv, kterému se také říká Staré náměstí. Todle je možná až zbytečné konstatování, ale pokud se vydáte do Kodaně a budete si jí chtít prohlédnout, tak Radničnímu náměstí se nevyhnete, ani kdybyste chtěli.

McDonalds, Burger King,.. globalizačním modlám se ani Kodaň nevyhnula.

A ještě taková lahůdka. City hall v noci. Množství reklam srovnatelné s Las Vegas, jestlik nějaké náměstí v Kodani žije v dobrém i špatném smyslu, tak je to právě toto.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist