Tabulka dlouhodobých teplot a počasí v Kodani

Kodaň a celé Dánsko se řadí mezi severské země. A jak nám asociace v hlavě napovídá, asi zde nebude nijak extra teplo. Na druhou stranu nám může uklidnit působení Golfského proudu, který vytváří i v těchto severních krajinách celkem přijatelné klima. Nejlepším časem na cestu do Kodaně jinak samozřejmě zůstává vrchol léta a to nejenom kvůli teplotám, ale i maximu slunečního svitu během dne. Následující tabulka dlouhodobých teplot, by vám měla pomoci se zorientovat v Dánském počasí.

Tyto teploty byly naměřeny ve městě Odense tedy nikoliv Kodani, nicméně se jedná o město, které se nachází na stejné zeměpisné šířce a jenom kousek na západ na sousedním druhém největším ostrově Fyn. Jinak jak si můžete všimnout, tak teploty jsou v Dánsku celkem příznivé a i v zimě zde jsou průměrné teploty jen těsně pod nulou. Při cestě do Kodaně by však mezi povinou výbavu měl patřit deštník. Jak si totiž můžete všimnout, tak prakticky po celý rok má Dánsko hodně srážek.

To je způsobeno hlavně tím, že je Dánsko přímořský stát a proudění od moře sem často přináší vodou nasycené vzdušné proudy, které se zde následně vyprší.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist