Zajímavé obrázky z Kodaně i s popisky

V tomto článku si můžete prohlédnout na fotkách s popisky některé zajímavé zákoutí  Kodaně. Můžete si tak udělat daleko lepší obrázek o atmosféře Kodaně a o tom, jak to zde skutečně vypadá.

Tietgenkollegiet Kodaň – Je velice zajímavá moderní kruhová stavba. Je složena jakoby z velkých dřevěných kontejnerů. Tietgenkollegiet slouží jako univerzitní kolej Dánským studentům informačních technologií a přírodních věd. Hned vedle se nachází samotná budova univerzity a další budovy, které jsou řešeny podobně velkoryse s moderní architekturou. Celý areál se nachází na jihu města.


 

A ještě jeden obrázek zevnitř komplexu.


 

Norrebro u jezera – I Kodaň nabízí spoustu krásných zákoutí a nejenom ve dne, ale i v noci. Stačí se kouknout na následující fotku z části Norrebro, která se nachází u jezera v centru města, kterému se říká prostě jezero – „The Lakes“.


 

The Lakes – v předchozím článku jsme zmínili kodaňské „jezero“. Jedná se o celkem unikátní jezero v centru města, které připomíná useknutý vodní kanál, jako který v minulosti skutečně sloužilo. Odděluje tak tu opravdu historickou část Kodaně od zbytku.


 

Tivoli – je světoznámý zábavní park nacházející se v centru Kodaně. Je zde spoustu atrakcí od kolotočů po nejmenší až po obrovskou horskou dráhu. Celý park je obklopen stromy a je zde i několik jezer. Tivoli má tak sám o sobě velmi příjemnou a pohádkovou atmosféru.


 

Amalienborg – není nic menšího, než dánský královský palác. Je to hlavní palác a zimní sídlo dánských králů, v současné době tedy Dynastie Oldenburg reprezentovanou královnou Markétou II. a její rodinou.


 

Starý mlýn v Kastelletu – Kastellet je historická přístavní pevnost ze 17. století s mohutnými barokními hradbami a vodním příkopem. Dnes se zde nachází úhledné řady červených kasáren a na jednom z cípů i tento nádherný historický větrný mlýn.


 

Hotel d’Angleterre – je luxusní a velice pěkný hotel, který se nachází na náměstí Kongens Nytorv. Náměstí se nachází téměř přesně v geometrickém středu centra Kodaně a patří mezi nejdůležitější ve městě.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist